PremiumBadkameruitrusting

Wat is een ventilatiesysteem B?

B ventilatiesysteem figuurDe aanvoer van verse lucht gebeurt hier via ventilatoren in droge ruimtes die lucht van buiten aanvoeren. De vervuilde lucht wordt afgevoerd via ventilatieroosters in vochtige ruimtes.

16 oktober 2024

Verse lucht wordt mechanisch aangevoerd, vervuilde lucht wordt natuurlijk afgevoerd.

 

Voor- en nadelen

B ventilatiesysteem rooster 

Het voordeel van dit systeem tegenover systeem A is dat de normen in alle weersomstandigheden beter worden gehaald. Door de automatische aanvoer kan je ook gemakkelijk moeilijk te bereiken kamers verluchten.

Let wel op dat je energiezuinige ventilatoren kiest voor de aanvoer, want je zal sowieso met een hoger energieverbruik zitten. Je mag echter hier ook rekenen op een aanzienlijk warmteverlies. 

Let op
B-ventilatie is niet meer relevant om aan de huidige normen en vereisten voor nieuwbouw en renovatie te voldoen. Beter kies je voor een C-systeem of een D-systeem.

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • wekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • digitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • uw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • maximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 

Deel je (nieuws)verhaal

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden

Gerelateerde artikels

Thomas & Piron en CAP Construction roepen op: bouw meer, beter, betaalbaar

Thomas & Piron, gesteund door CAP Construction, vragen op Municipalia een sterker beleidskader om in België “meer, beter en toegankelijk” te bouwen. Ze pleiten voor snellere en geharmoniseerde vergunningen, fiscale stimulansen, doeltreffende publiek‑private samenwerking, juridische zekerheid en digitalisering. Het woningaanbod moet flexibeler en levensloopbestendig worden, met ruimte voor modulair ontwerp en architecturale innovatie. Voor de energietransitie vragen ze stabiel beleid en gerichte steun, met aandacht voor de totale woonkost. Zelf engageren ze zich voor betaalbare en performante projecten, innovatieve bouwmethodes en investeringen in skills, in nauwe samenwerking met de overheid.

Voka: maak economie weerbaar tegen cyber en hybride dreigingen

Voka waarschuwt dat Vlaanderen en België door hybride dreigingen – van cyberaanvallen tot desinformatie – in een nieuwe veiligheidscontext zitten, aangewakkerd door internationale spanningen zoals de oorlog in Oekraïne en onrust in de Golfregio. In een nieuwe Voka Paper pleit de organisatie voor het structureel verankeren van economische en maatschappelijke weerbaarheid. Federaal moet het nationale weerbaarheidsplan bedrijven actiever betrekken, naar voorbeeld van landen als Finland, Duitsland en Nederland. Vlaams vraagt Voka een technologiestrategie die groei en innovatie koppelt aan veiligheid en strategische autonomie, want hoewel 66% extra cybersecuritymaatregelen wil, hinkt de uitvoering achterop.

Limoco sluit zich aan bij VDL Groep

Limoco wordt na twintig jaar samenwerking officieel onderdeel van VDL Groep. De aansluiting bij het internationale familiebedrijf creëert nieuwe groeikansen, met behoud van lokale verankering, expertise in ventilatie en focus op kwaliteit en service.

Zelf nieuws te delen?

Heb je nieuws dat relevant is voor onze redactie? Deel het met ons via het meldformulier.

Nieuws melden
Print Magazine

Recente Editie
25 mei 2026

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine