Chocolade Partnercontent

patisserie zuut

patisserie zuut

winkelinrichting

belgium chocolate awards

chocolaterie patisserie zuut

patisserie zuut chocolade

patisserie zuut

doelstelling van het project

Met de hernieuwde winkelinrichting trachtten Pieter De Volder en David Van Acker een betere en meer praktische indeling van de winkel te creëren. Zo werden ook een tearoom/degustatieruimte aan de binnenruimte toegevoegd, wat leidt tot extra businessopportuniteiten.

INRICHTING

Vernieuwing van de winkel met aansluitend een 'tearoom'. Hiervoor heeft men een leuke flow gecreëerd, hetzij voor de klanten, hetzij voor de werknemers. Er werd gekozen voor verschillende materialen, zoals natuursteen, hout en cortenstaal die warmte en gezelligheid uitstralen. Om authenticiteit te bewaren, hergebruikte men oude bakvormen en bezette men de toog met oude rolluiken. Verder integreerde men bestek en servies in het interieur. Ook is er nagedacht over de klok die een grote plaats in het interieur inneemt. Het betreft namelijk een kast ('ZUUTe klok') die om de X-tijd beweegt, met oa een koekoek die om het uur komt piepen.

Contactgegevens

Patisserie Zuut
Vismarkt 2, 3000 Leuven
016 903 075
hallo@patisseriezuut.be
www.patisseriezuut.be

Wat heb je nodig

Krijg GRATIS toegang tot het artikel
of
Proef ons gratis!Word één maand gratis premium partner en ontdek alle unieke voordelen die wij u te bieden hebben.
  • checkwekelijkse newsletter met nieuws uit uw vakbranche
  • checkdigitale toegang tot 35 vakbladen en financiële sectoroverzichten
  • checkuw bedrijfsnieuws op een selectie van vakwebsites
  • checkmaximale zichtbaarheid voor uw bedrijf
Heeft u al een abonnement? 
company corner

DULZURA

Vismarkt 2, LEUVEN 3000Meer info
Producenten artisanale holgoed chocoladeBelgium chocolate awards
Print Magazine

Recente Editie
16 oktober 2025

Nu lezen

Ontdek de nieuwste editie van ons magazine, boordevol inspirerende artikelen, diepgaande inzichten en prachtige visuals. Laat je meenemen op een reis door de meest actuele onderwerpen en verhalen die je niet wilt missen.

In dit magazine